dvt nedir?

DVT nedir?

DVT , kendini savunmaya odaklanan bir savaş sanatları stilidir . Savaş sanatlarının aksine , yarışmalar veya turnuvalar yoktur.

DVT , taktikleri ve ilkeleri olan mantıksal bir sisteme dayanmaktadır. Yüzlerce bireysel teknik "kalpten" öğrenilmez, ancak rakibe sezgisel adaptasyon sağlayan evrensel ve kompakt çözümler eğitilir.

DVT'yi grup eğitimlerinde ve/veya özel derslerde öğrenebilirsiniz .

DVT , (yüksek) stres evrelerinde bile hareket edebilmek için kendine güveni ve konsantrasyonu artırmaya yardımcı olur.

DVT , kadınların kendini savunması, çocuk eğitimi konusunda özel kurslar sunmaktadır.

Zaman kaybetme!

İlk deneme seansınızı şimdi düzenleyin: +905356260178

Ücretsiz deneme eğitimi!

DVT deneme eğitimi: Kolay. bilgilendirici. Ücretsiz. Deneme oturumunda, eğitim sürecine ilişkin ilk bilgileri edinecek ve basit DVT teknikleriyle ilk deneyimlerinizi gerçekleştireceksiniz. Düzenli olarak birkaç kez alırsın...

Çocuklar için Öz Savunma.

Çocuklar basit savunma tekniklerini eğitiyor ve aynı zamanda savaş sanatlarımızın geleneksel yönlerini de öğreniyorlar. Ortak eğitim, sosyal becerileri ve özgüveni güçlendirir.

Kadınlar için Öz Savunma.

Kadın kursları düzensiz hafta sonu tarihlerinde ve talebe göre yapılmaktadır.

Böyle bir kursun kısa süresi göz önüne alındığında, içerik oldukça kompakttır...

DVT YUMUŞAK BİR STİLDİR.

Pürüzsüz, işlevsel hareketler, zihin ve beden motor becerilerini geliştirir. Dinamik hareketlerle birleştirilmiş yumuşak verim birbirini tamamlar ve esnekliğinizi, gücünüzü, tepkinizi ve hızınızı geliştirir.

Yumuşak hareketler, hastalıkları iyileştirmeye ve olası hastalıkları önlemeye yardımcı olabilecek enerjileri serbest bırakır. Hareket türü, farklı kas gruplarını güçlendirir ve diğerlerine masaj yapar.

DVT ile öğrenci, hem fiziksel hem de zihinsel olarak saldırı durumlarında egemen bir soğukkanlılık duygusuna ulaşır. Yavaş yavaş, bu dinginlik günlük durumlara aktarılır.

Düz durmak, kalçalarınızdaki gerginliği alır, bu da sırtınızı rahatlatır ve uyluk kaslarınızı güçlendirir. Mevcut duruş hatalarının ve buna bağlı kas-iskelet sistemine verilen hasarın yavaş yavaş ve nazikçe düzeltilebileceği kanıtlanmıştır.

DVT SİZİ SAĞLIKLI TUTAR VE GÜNLÜK YAŞAMA UYUM SAĞLAR!

Dinamik VingTshun ile kendinizi savunmayı ve aynı zamanda sağlığınızı aktif olarak geliştirmeyi öğrenirsiniz. DVT, hareketliliği, rahatlamayı ve dolayısıyla genel refahınızı teşvik etmek için doğal hareket eğitimidir.

Chi-Sao adı verilen yoğun duygusal eğitim sayesinde refleksler ve denge duygusu özel bir şekilde geliştirilir.

DVT 'da diğer organizasyonlarda olduğu gibi bir hiyerarşi var mı?

Evet, bir "hiyerarşi" vardır - ancak bu, olumsuz anlamda üstün veya ast olarak anlaşılmamalıdır.

IDVTA'da Çin kültüründen kalma geleneksel "Kung Fu aile yapısı" hiyerarşisi uygulanmaktadır. Bu, ailenin en büyüğü ve en küçüğü olduğu anlamına gelir. Babalar, anneler, büyük ve küçük kardeşler ve tabii ki büyükanne ve büyükbabalar var. İşte en önemli isimlere genel bir bakış:

  • Dai Sifu : Ailenin başı ve DVT-Dynamic Ving Tshun'un kurucusu.

  • Si Gung : Büyükbaba (Si Fu'nun Babası)

  • Si Fu : Baba-öğretmen

  • Si Mo : Si Fu'nun karısı

  • Si Hing : Ağabey/deneyimli öğrenci

  • Si Je : Abla/deneyimli öğrenci

  • To Dai : Öğrenciler